OBEZITA

Obezitou a nadváhou je v současné postiženo více jak 57 % dospělé populace. Obezitu nelze vnímat jen jako zmnožení tuku v těle, ale spíše jako chronické onemocnění, spojené s řadou jiných poruch. Jde o významný rizikový faktor, který se podílí na vzniku a rozvoji závažných somatických nemocí.

Obezita je často nazývána jako epidemie 3. tisíciletí. Říká se, že přejídání už zabilo víc lidí než všechny války dohromady.

Se svolením FreeDigitalPhotos.netČeská republika se v počtu obézních propracovala na přední místo v celé Evropě. Tento problém skutečně narůstá. 21 % mužů a 31 % žen je obézních. Když sečteme nadváhu a obezitu, vyjde nám u žen alarmující číslo 68 % a u mužů dokonce 72 %. Výskyt obezity a nadváhy je u nás vyšší než v evropském průměru.

Příčina nadváhy či obezity je dána genetickou výbavou a současně i vnějšími podmínkami tedy prostředím, ve kterém žijeme. Je zřejmé, že jediné, co dokážeme relativně dobře ovlivnit je vlastní prostředí - životní styl. Pokud se však po úspěšném redukčním režimu vrátím zpět ke „starému“ životnímu stylu, je zcela zřejmé, že i hmotnost se vrátí. Většinou to však skončí typickým jo-jo efektem.

Se svolením FreeDigitalPhotos.net Jak na to tedy v reálném životě? Jedině tak, že sami a nebo s pomocí odborníka dobře vyhodnotíme svůj jídelníček. Pozor na zaručené diety. Většinou vedou k rychlým hmotnostním úbytkům, ale dlouho je neudržíte. Hubnutí je ztráta tukové tkáně a tyto diety většinou vedou k poklesu aktivní tělesné hmoty a vody. Ztráta 50-70 g tukové tkáně denně je velkým úspěchem a bez pohybové aktivity se většinou nepodaří. Zvláště u lidí, kteří již mají mnoho redukčních pokusů za sebou, to může být ještě pomalejší. Nabízí se vám mnoho zaručených doplňků stravy ke nížení hmotnosti. Vždy rozlišujte mezi skutečným lékem potravinovým doplňkem nebo prostředkem. Poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Opouštíte stránky medonet.cz a odcházíte na externí stránky, za jejichž obsah ručí provozovatel.

Další informace získáte zde: